Megújul az Edzésonline! Az új oldalakat és funkciókat elérheted ha ide kattintasz!

Belépés
REGISZTRÁCIÓ  |  JELSZÓEMLÉKEZTETŐ  |  GYIK  |  RSS RSS
Már 57 025 738 km-t sportoltatok
 
HírekCikkekEdzéstervekEseménynaptárEdzéslistaBloglistaGalériaKalkulátorokFórumKlubokTesztek (Új)

KERESÉS

Felhasználó keresés

LINKAJÁNLÓ

Ultrabalaton
FUTO bolondok topic
Triatlon topic 1.0
Kerékpáros topic 2.0
futas.lap.hu
Futanet
4Sport
Szafari Sport
Még több link

Los Angelesben a bringások lenyomták a repülőt

pen | 2011-07-19  | Nincs hozzászólás!
  • cimkék:
  • kerékpár, 
  • közlekedés 
Tweet

Hétvégén a Los Angeles környéki autós közlekedés egyik fontos útvonalát, a 405-ös autópályát teljes szélességében lezárták, így Burbank és Long Beach közötti 30 mérföldes szakaszon 54 órára az autózás kiesett a közlekedési lehetőségek közül. 

Az útlezárás hírére a JetBlue légitársaság helyi repülőjáratot állított üzembe, melynek menetideje ugyan csak 20 perc volt, de ehhez még hozzáadódott a beszállás, a biztonsági ellenőrzés, a reptérre való kijutás illetve a reptérről a városközpontba való bejutás, valamint az esetleges késések ideje is. Egy újságíró a twitteren feldobta a kérdést, vajon nem lenne-e gyorsabb, ha simán bebicikliznének az emberek a városba.

 

Ezen az ötleten felbuzdulva szervezték meg a 40 mérföldes bringa-repülő versenyt, melyre egy helyi bringás csapat, a Wolfpack Hustle tagjai jelentkeztek. Figyelembe véve, hogy átlagosan mennyi idő szükséges egy helyi járat esetén ahhoz, hogy az utas eljusson a repülőig, a bringások a repülővel szemben egy órás előnyt kaptak. Végig kerékpárúton közlekedve, a szabályok betartásával haladtak, és simán nyertek. Hiszen 1 óra 34 perc alatt beértek Long Beachre, ezzel szemben a késést szenvedő repülőjárat utasainak a közlekedés 80 perccel tovább tartott.

 

A repülős verziónál egyébként gyorsabbnak bizonyult a metró+séta valamint a görkorcsolyázás is. A hírek szerint többen bekocogtak a városba, de hogy ez meddig tartott, arról nem találtam infót. 

 

Forrás: bikeradar.com, losangeles.cbslocal.com 

Kép: abclocal.go.com

Hasonló cikkek

Hol ne akarjunk közlekedni vasárnap a fővárosban?

A brit férfiak életük során 900 mérföldet mennek puszta makacsságból

Autómentes napok a fővárosban

Formabontó közlekedési rend Bécs híres bevásárlóutcáján

A lakosság 45 százaléka közlekedik vagy túrázik kerékpárral

Még több hasonló cikk

Átadták Budapesten a Bécsi úti kerékpárutat

16 bringát fogad be a budaörsi automata tároló

Rákaptak a biciklizésre az olaszok

Vasárnap elkezdődött a mobilitási hét Budapesten

Elmarad a Critical Mass felvonulás szeptember 22-én

A New York-iak kezdenek hozzászokni a biciklisávokhoz

Biciklis rendszám bevezetését javasolják Ausztriában

Járhatatlanok a kerékpárutak a Pilisben és a Visegrádi-hegységben

Ingyenes láncolajozás, váltóbeállítás az Erzsébet téren

Egyre több kerékpáros utazik vonattal

Udvariassági kampányt hirdettek a közlekedőknek Bécsben

0 hozzászólás

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!
Legfrissebb hírek
Húsvétkor megújulunk... 75
Gyűjts 2017 kilométert vagy fuss babakocsival 2017-ben is
Úszás - EO váltó a X. Dunaújvárosi 24 órás úszóváltón
Ultrafutás - magyar csapat a 24 órás Európa Bajnokságon + eredmények
Ultrafutás - célegyenesben a Spartathlon
Atlétika - 20 éves a magyar maratoni csúcs 7
Olimpia - Rió 2016 a számok tükrében 1
Terepfutás - kezdődik az UTMB és kísérőversenyei 1
Olimpia - eddigi magyar pontszerző eredmények 1
Olimpia - eddig 3 arany és egy ezüstérem a magyarok mérlege
Még több hír
Címkefelhő
atlétika balaton bringa bsi budapest dopping eb edzés egyéb sport fogyatékkal élők sportja frissiteni futás félmaraton gyalogtúra hegyikerékpár hosszú katinka iaaf ironman itu kerékpár london maraton mob mtb olimpia országos bajnokság országúti kerékpár parasport szabadidősport teljesítménytúra terepfutás tour de france triatlon túra ultrafutás vb világbajnokság világcsúcs világkupa úszás
Még több címke
Cikkhozzászólások
Rasztaszabi írta: Tisztelt edzesonlnine! Szeretném megköszönni Nektek ezt az ironman edzéstervet. ...
Ironman edzésterv kezdőknek: 9-20. hét 1
tomcsi írta: Jóvanazúgy
Húsvétkor megújulunk... 75
Melorin írta: Sziasztok!Ma fejeztem be a programot. 39 éves vagyok, 2 év home office és +10-15kg ...
Első 5 kilométerem 498
szabfer76 írta: 46 évesen, előzetes sportelőélet nélkül egy kollégám javaslatára próbáltam ki ezt ...
Első 5 kilométerem 498
Andi226 írta: Sziasztok! Elmúltam 50, és soha nem tudtam futni. Pedig nagyon szerettem volna, ...
Első 5 kilométerem 498
Impresszum | Adatvédelem | Felhasználási feltételek | Médiaajánlat