03:37 p/km (16.62 km/h)

183
115
195

Már a verseny előtt éreztem, hogy nincs minden rendben. Egész nap feszült voltam. Ez a kései kezdés nem kedvez nekem. Az első kilin vezettem a mezőnyt (3:10) nem tünt túl nagy tempónak mégis majdnem görcsberándult a hajlítóm), aztán egy 5 fős csoport robbantott és a 2. kili (3:19) végére kb 50m előnyt szereztek. A többit meg jobb nem említeni. Féltávnál még megvolt a 17 perchez szükséges részidő (8:26), de itt már egyértelmű volt hogy ez kevés lesz a végére. És még kb 4-5  futó meg is előzött. Összefoglalva: bemelegítés és a verseny között túl sok volt a 25 perc várakozás, de a jó rajtpozíció miatt hamar oda kellett menni + el is görcsöltem ezt a versenyt. Egyetlen pozitívum, hogy az első kilit nézve, 3 percen belüli tempóra is képes lehetek...